MVDr. Jiří Svobodný

Adresa provozovny:
STAROVIČKY 298 (okres Břeclav)
693 01
(+420) 737 109 876
j.svobodny@seznam.cz
Objednávky

Masáže můžete, Vážení a milí klienti, objednávat telefonem, mailem nebo SMSkou.

Pokud telefon hned nezvedám, tímto se Vám omlouvám, ale s největší pravděpodobností právě masíruji.

Zanecháte-li krátký vzkaz nebo zprávu, určitě se Vám ozvu hned, jakmile to bude možné.

Děkuji za pochopení a těším se na Vaši návštěvu.

Baňkování a technika Gua Sha

Baňkování je metoda stará téměř pět tisíc let a vychází z tradiční čínské medicíny.         V českých zemích se začalo léčebného účinku baněk využívat na počátku 16. století.

Baňkování nebo také vakuoterapie je metoda, která pomáhá při bolestech svalů a kloubů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány.              S úspěchem lze baňkování použít i na celulitidu, menstruační potíže, migrénu, zažívací problémy, otoky a podobně.

Přiložením baňky na tělo klienta dojde k intenzivnímu překrvení ošetřované partie. Následně pak dochází ke stimulaci látkové výměny a obecně k podpoře krevního oběhu. Povzbuzuje činnost imunitního systému.

Techniky baňkování

Slabé baňkování – baňku přikládáme na zvolenou oblast na cca 5-10 minut. Použijeme pouze slabé sání, doplňujeme energii.

Střední baňkování – používá se o něco silnější podtlak než při předchozí technice, doba působení by neměla překročit 20 minut. 

Silné baňkování – jedná se o velmi intenzivní metodu, při které vypouštíme energii. Doba ošetření 20-30 minut.

Baňková masáž – při slabém až středním podtlaku pomalu pohybujeme baňkou přímočaře nebo krouživě po větší ploše ve směru zvolené dráhy.

Technika Gua Sha – terapie tradiční čínské medicíny, doslovný překlad z čínštiny říká „seškrabte horečky“ nebo také „seškrabte problém“ z ošetřované oblasti. Počátky její tradice opět sahají do období několik století před naším letopočtem. Při této technice         se používá škrabka vyrobená z nefritu, jadeitu nebo rohu vodního buvola.

Tření pokožky oblou hranou Gua Sha destičky zlepšuje krevní oběh, normalizuje metabolické procesy a zlepšuje pohyb lymfy, stručně řečeno revitalizuje celý organizmus. Gua Sha je adaptogenní technika a její nejhlavnější význam je v prevenci nemocí.